17.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

As Hydajet Hyseni s’është më me PDK-në?

Hydajet HyseniPas largimit zyrtar të Fatmir Limajt, Jakup Krasniqit e Haxhi Shalës, edhe deputeti tjetër Hydajet Hyseni ka dhënë shenjat e para se s’është më në Partinë Demokratike të Kosovës.

Për dallim prej deputetëve të tjerë që e kanë lëshuar sallën e Kuvendit kur janë nxjerr për votim rekomandimet e LDK’së për UP’në, Hydajet Hyseni ka qëndruar në sallë, shkruan Express.

“Me Hydën jemi 51 deputetë”, ka thënë Jakup Krasniqi, derisa e ka ndërprerë seancën e Kuvendit në mungesë kuorumi.

Më Shumë

Limaj: Do mbahem mend se e kam nxjerr Kosovën prej lloçit – i kam ndërtu autostradat

Fatmir Limaj – Kryetari i Nismës Socialdemokrate, ka thënë se në politikë do të mbahet mend që të ndihen krenarë nipërit dhe mbesat e...

Qeveria përballet me një tjetër krizë, sektori privat bëhet gati t’i hyjë grevës

Kryetari i Sindikatës së Sektorit Privat, Jusuf Azemi, bëri të ditur se tanimë janë në përgatitjet e tyre të fundit për të hyrë në...

Lajmet e Fundit