5.8 C
Prizren
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Inspektorati kontrollon endrën e votimit “Hysen Rexhepi” në Prizren për respektimin e masave anti-COVID

Inspektorati ka hyrë në qendrën e votimit “Hysen Rexhepi” në Prizren për të shikuar se a po respektohen masat anti-COVID.

Inspektori ka kërkuar nga menaxheri i qendrës së vendvotimit se si po shkon respektimi i këtyre masave dhe iu ka kërkuar vëzhguesve dëshminë e vaksinimit apo një test negativ i COVID-19, raporton Klankosova.tv.

Më Shumë

24 vjet nga masakra në Rogovë të Hasit, aty ku u vranë 21 ushtarë të UÇK-së

Sot bëhen 24 vjet nga masakra në fshatin Rogovë të Hasit, aty ku ranë në pritë luftëtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, por nuk...

33 vjet nga vendimi për Aksionin e Pajtimit të Gjaqeve

33 vjet më parë Myrvete Dreshaj, Have Shala, Adem Grabovci dhe Brahim Dreshaj dhe Lulëzim Etemaj e kishin marrë vendimin për të filluar Aksionin...

Lajmet e Fundit