22.8 C
Prizren
E shtunë, 15 Qershor, 2024

IQPM debat me studentë: Të rinjtë do të përfshihen aktivisht në qeverisje

IQPM me studenteIniciativa Qytetare për Malishevën ka mbajtur debat me studentë në Prishtinë. Kandidati për Kryetar të Malishevës nga kjo iniciativë, Ragip Begaj, i ka siguruar të rinjtë se ata do të përfshihen aktivisht në qeverisjen e tij. Begaj ka shpalosur planin për të rinjtë, duke thënë se do të katërfishohen bursat për studentët e Malishevës.

Studentë të shumtë janë mbledhur për të dëgjuar shpalosjen programit të Iniciativës Qytetare për Malishevën. Kandidati për Kryetar të Malishevës i kësaj iniciative, Ragip Begaj, ka siguruar të rinjtë se ata do të jenë pjesë e qeverisjes së tij. Meqë diskutimi ishte me studentë kryesisht të Malishevës, Begaj ka thënë se do të katërfishojë bursat për studentët.

Për vizionin e kandidatëve të iniciativës dhe ndryshimet e domosdoshme që duhet të ndodhin në Malishevë ka folur edhe Fatmir Limaj. Deputet Limaj ka kërkuar nga të gjithë qytetarët e Malishevës që më 3 nëntor të votojnë për kandidatët e Iniciativës Qytetare për Malishevën./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Afro 2 mijë gjoba trafiku për 24 orë në Kosovë

Policia e Kosovës për 24 orët e fundit ka shqiptuar 1 mijë e 915 gjoba trafiku. Ndërkaq në raportin e policisë, janë regjistruar edhe 18...

Komuna e Malishevës kërkon ndihmë për dezinsektimin e rriqrave

Niveli qendror tash e katër vite nuk ka ndërmarrë asnjë aktivitet në ndihmë Komunës së Malishevës për sa i përket dezinsektimit. Siç dihet, Komuna...

Lajmet e Fundit