18.8 C
Prizren
E enjte, 25 Korrik, 2024

Ish-kryetari Haskuka e mohon raportin e INPO-s

Kjo ndërhyrje sipas një hulumtimi nga Iniciativa për Progres, ka ndodhur nga kryetarët e komunave të Deçanit, Gjakovës, Klinës, Mitrovicës së Veriut, Podujevës, Prizrenit dhe Suharekës.

Por, kjo është mohuar kategorikisht nga kryetari i komunës së Deçanit Bashkim Ramosaj dhe ish-kryetari i komunës së Prizrenit Mytaher Haskuka.

Ramosaj tha për Klankosova.tv se pretendimet e INPO-s janë plotësisht të pavërteta.

Ai ftoi që me këtë raport të merret prokuroria.

“Është plotësisht e pavërtetë. Janë gënjeshtra. Për t’i vërtetuar pretendimet e këtij raporti duhet të merret prokuroria”.

E Haskuka tha se kjo organizatë ka agjendë politike prapa vetës.

“Kjo organizatë ka agjendë politike prapa vetës. Kjo organizatë nuk dihet se kah i siguron fondet, është një organizatë plotësisht jotransparente”.

“Le të më tregojnë këta se si i kanë bërë matjet këta”.

Më Shumë

Përkujtohen dëshmorët e rënë në ‘Betejën e Rahovecit’

Sot janë përkujtuar dëshmorët Agim Çelaj, Sadik Shala, Afrim Krasniqi, Hamdi Berisha, Habib Berisha, Gani Paçarizi, Liman Gegaj, Ramadan Morina dhe Ruxhdi Gjyliqi,...

Kurti: Prodhuesit e Mamushës japin kontribut të madh në ekonominë e Kosovës

Një numër i madh të ftuarve të nivelit të lartë nga Kosova, Turqia si dhe Maqedonia e Veriut morën pjesë në Festivalin e 15-të...

Lajmet e Fundit