16.8 C
Prizren
E enjte, 18 Gusht, 2022

Islam Ukaj: PDK-ja ka ofertën më të mirë për bizneset e Prizrenit

Kandidati i PDK-së për kuvendar të Prizrenit, Islam Ukaj, ka vizituar sot biznese të ndryshme në rrugën ‘Jusuf Gërvalla’ në lagjen “Ortakoll”.

“Gjatë bashkëbisedimit korrekt me ta, të gjithë pronarët e bizneseve shprehën indinjatën e tyre të thellë, për këtë qeverisje, e cila nuk kishte asnjë alternativë, se si duhet të zhvillohet ekonomikisht qyteti ynë”.

“Ndërsa tek butiku “Trend Line” me pronarë Mentor dhe Agon Çollpani, të cilët nga viti 1996, kanë në pronësi biznesin e tyre familjar, ndalova për të blerë disa rroba”.

“Të gjithë pronarët e bizneseve pa dallim, shprehën mbështetje të parezervë, për ta votuar z. Shaqir Totaj për Kryetar të Prizrenit, si dhe mua me numër 4 në listën e PDK-së”.

“PDK, ka ofertën më të mirë, për qeverisjen e ardhshme, si dhe për krijimin e një ambienti të besueshëm dhe të favorshëm, në mënyrë që investitorët vendor dhe të huaj, të investojnë në komunën tonë dhe Prizreni të jetë model në Kosovë, për mënyrën e të bërit biznes”.
#PDK177
#ShaqirTotaj
#BashkëpërPrizrenin
#IslamUkaj4

SPONSORIZUAR

Më Shumë

Prizren/ Kunatat ia marrin fëmijën 5-vjeçar, policia e heton rastin

Ankuesja femër kosovare ka raportuar në polici në Prizren se më datën 14.08.2022 kishte pasur një rast dhune në familje dhe me dy fëmijët...

Presidenti Begaj sot nis vizitën dyditore në Kosovë

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj më 15 dhe 16 gusht realizon vizitën e parë zyrtare në Kosovë. Begaj do të takojë drejtuesit më të lartë...

Lajmet e Fundit