10.8 C
Prizren
E enjte, 6 Tetor, 2022

Ja cilët janë ‘memecët’ e Asamblesë Komunale të Prizrenit

Prizren-Asambleja komunalePesë asamblistë të Prizrenit, për gjashtë muaj, nuk kanë folur asnjë fjalë në Asamblenë Komunal. Ata nuk kanë ngritur asnjë çështje në interes të qytetarëve. Zëri i tyre nuk është dëgjuar as për keq as për mirë.

Përfaqësuesi i KDI-së në Prizren, Naim Cahanaj thotë se në bazë të monitorimit pesë anëtarë të Asamblesë Komunal nuk kanë treguar asnjë rezultat në të gjitha kategoritë.

“ Gjatë monitorimit pesë anëtarë të Asamblesë Komunale në Prizren nuk kanë ngritur asnjë rezultat në të gjitha kategoritë. Dy asamblistë janë të PPDK-së, një i LDK-së, BD-së dhe PD-së”, tregon Cahani.

Anëtarët që nuk kanë treguar asnjë rezultatet në të gjitha kategoritë janë:
Shukri Quni PDK 0.0 %, Agnesa Bytyqi PDK 0.0 %, Nexhat Bytyqi LDK 0.0 %
Ganimete Hoxha BD 0.0 %, Azzam Dida PD 0.0 %.

“Vlerësimet janë të bazuara në vëzhgimin e drejtpërdrejtë dhe objektiv të punimeve të kuvendeve të komunave”, tregon Cahani./PrizrenPress.com/

Më Shumë

13 të arrestuar, mijëra euro të sekuestruara, Prokuroria e Prizrenit jep detaje për aksionin “TOTO”

Gjatë ditës së djeshme është zhvilluar një aksion i madh policor, i urdhëruar nga prokuroria e Prizrenit, ku në pranga u vunë 13 persona, u sekuestruan...

Biden – Putinit: Do ta mbrojmë çdo milimetër të territorit të NATO-s

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka paralajmëruar Rusinë se Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk do të frikësohen nga kërcënimet e pamatura, pasi Vladimir Putin...

Moti sot

Lajmet e Fundit