17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Ja disa nga vendimet e drejtorëve të Mujës

Ramadan muja me drejtorDrejtorët e Ekzekutivit në Prizren, kanë marrë sot disa vendime për qytetarët.
Pas takimit, i cili është drejtuar nga kryetari Ramadan Muja, për medie është prononcuar Zyrtari për Informim, Ymer Berisha, i cili ndër pikat kryesore të mbledhjes së sotme përmendi vendimin për kalimin e kompetencave të plota nga kompanitë për menaxhimin e mbeturinave në atë të Drejtorisë së Shërbimeve Publike për administrimin e inkasimit të detyrimeve nga konsumatorët.

Zyrtari Berisha,më tej njoftoi edhe për sigurimin e kulmit mbi kokë për tre persona dhe familjet e tyre të cilët kanë pasur probleme të banimit.

Në këtë mbledhje më së shumti janë miratuar konkluzione të parashtruara nga drejtoria e shëndetësisë, bujqësisë, arsimit dhe ajo e kulturës, rinisë dhe sportit, ku kësaj të fundit i është miratuar edhe kërkesa për futjen në listën e investimeve kapitale edhe të aktivitetit ku zgjidhen laureatët e vitit në fushën e sportit, artit e kulturës, që është një vendim pak i habitshëm/TVPZ/

Më Shumë

Nëna e djalit të Ronaldos i nënshtrohet himenoplastikës për të rifituar virgjërinë

Nëna e njërit prej djemve të Ronaldo Nazario, Michel Umezu, ka bërë të ditur në rrjetet sociale se ka bërë një himenoplastikë për të...

Vonesat në ekzekutimin e pagave për mësimdhënësit, Kusari-Lila: Ligji e përcakton qartë – s’ka kompensim për grevistët

Shefja e Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila, ka folur për çështjen e mosekzekutimit të pagave për mësimdhënësit. Në një deklarim për media pas mbledhjes...

Vranët dhe me shi

Lajmet e Fundit