30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Jacobson: SHBA-të s’kanë asnjë preferencë për parti apo lider, bashkëpunojmë me çdo qeveri

Tracey Ann Jacobson-ambasadore amerikaneAmbasadorja amerikane në Kosovë, Tracey Jacobson, ka thënë se SHBA’të do të bashkëpunojnë me çdo qeveri e cila do të zgjedhet nga vota e qytetarëve të Kosovës.

“Nuk është e vërtetë se ne do t’u tregojmë njerëzve se kë të votojnë. Ne kërkojmë vetëm zgjedhje të lira dhe demokratike”, ka thënë Jacobson, transmeton Express.

Ambasadorja amerikane ka thënë se kushdo që thotë se kanë mbështetjen amerikane dhe “për këtë duhet votuar ata”, kjo është e pa saktë.

“Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë asnjë preferencë për parti a lider në zgjedhjet e 8 qershorit”, ka thënë Jacobson.

Ajo ka thënë se është e zhgënjyer që zgjedhjet e 8 qershorit po mbahen pa përmbylljen e reformës zgjedhore.

Më Shumë

Vetura godet një vajzë 10 vjeçare në Dragash

Një aksident ka ndodhur në fshatin Buzëz tek rruga për fshatin Kuk të Dragashit. Nga ky aksident një fëmijë e moshës 10-vjeçare është aksidentuar. Komandanti...

Ndeja e partisë në Prizren, Vetëvendosje publikon videon ku qytetari shihet duke ia puthur dorën Kurtit

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar pamje nga ndeja që mbajtën dje në Prizren me aktivistë e anëtarë të kësaj partie. Pjesë e kësaj videoje është edhe...

Lajmet e Fundit