11.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Jahjaga mund t’i ftojë liderët në takim

Jahjaga me lideretPresidentja e Kosovës Atifete Jahjaga, mund t’i thërrasë në takim liderët e partive politike parlamentare për ta tejkaluar ngecin politik, ne rast se do të rrezikohet funksionimi i shtetit.

“Në rast të rrezikimit të funksionimit të shtetit dhe pengimit të proceseve nuk përjashtohet mundësia e lehtësimit të diskutimit ndërmjet forcave politike”, ka thënë Arbër Vllahiu për Epokën e Re, këshilltar i lartë politik për media dhe marrëdhënie me publikun i presidentes Jahjaga.

Ndërkaq analisti politik Albert Krasniqi ka thënë se vetëm nëse kemi bllokadë institucionale mund të bijë në shprehje roli i presidentes për t’i ftuar në takim liderët e partive politike në mënyrë që të tejkalohet bllokada.

Më Shumë

Lajmet e Fundit