14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Jahjaga ngushëllon Arabinë Saudite për vdekjen e mbretit

Atifete Jahjaga 2Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ngushëllon Arabinë Saudite për vdekjen e mbretit Abdullah.

“Pushofsh në paqe, Mbreti Abdullah. Nga Kosova, ngushëllime të sinqerta Arabisë Saudite”, thotë ajo.

Më Shumë

Çmimi i derivateve për 24 orët e fundit

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë publikoi dje çmimet tavan për derivatet e naftës. Çmimet maksimale janë si në vijim: 1.60 euro për Litër, për produktin...

Komuna e Prizrenit dhe “Caritas”-i vazhdojnë bashkëpunimin

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, ka pritur të premten në takim Miriam Pikaar nga Caritas Europa dhe përfaqësuesit e Caritas Kosova, Alfred...

Lajmet e Fundit