16.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Jericho po kthehet

Jericho-Florent-Boshnjaku-660x400Jericho, të cilët kanë bërë një performancë të shkëlqyer në koncertin e mbajtur në Prishtinë në ditën e Pavarësisë, tani iu janë përveshur punës.

Ata po punojnë në një këngë të re dhe për këtë kanë zgjedhur kompaninë e re Elephant të kompozitorit Florent Boshnjaku.

Është bërë kohë që kur grupi nuk ka ardhur me diçka të re, dhe edhe pse titulli nuk është bërë i ditur, kjo pritet të jetë një këngë e veçantë.

Jo që këngët tjera nuk i kanë pasur të veçanta, si në tekste ashtu edhe në muzikë, pasi Jericho njihen si të tillë, si grup që ka sjellur një frymë të re roku në mbarë Shqiptarinë.

Më Shumë

Reshitaj-Jasharajt: I përkrahim kërkesat e SBASHK-ut, por çka nëse Qeveria nuk ka buxhet për t’iu përkrahur me 100 euro?

Zëvendëskryetarja e parë e Komisionit për Arsim, Shkencë, Teknologji, Inovacion, Kulturë, Rini dhe Sport, Albena Reshitaj, i ka bërë thirrje Qeverisë së Kosovës dhe...

Bie numri i përdoruesve të telefonisë mobile, rritet përdorimi i internetit

Autoriteti Rregullativ i Komunikimeve Elektronike dhe Postare (ARKEP) pas azhurnimit të të dhënave të pranuara nga oftuesit e shërbimeve të komunikimeve elektronike, ka publikuar...

Lajmet e Fundit