17.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Juventus hedh sytë nga mbrojtësi i Benfica-s

Juventus është në kërkim të një mbrojtësi të majtë. Alex Sandro nuk bind më dhe mbi të gjitha është në vitin e fundit të kontratës, teksa nuk do i ofrohet rinovimi.

Sipas “La Gazzetta dello Sport”, Juventus e ka gati një emër për merkaton e janarit. Bëhet fjalë për Alejandro Grimaldo-n e Benfica-s.

Bardhezinjtë do e kenë përballë Benfica-n në Champions League dhe aty do të kenë mundësinë për ta vëzhguar më mirë ish-lojtarin e akademisë së Barcelona-s.

Lojtari i datëlindjes 1996 është në vitin e fundit të kontratës me skuadrën portugeze dhe tarifa për transferimin e tij pritet të jetë e ulët.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Boksieri 25-vjeçar humb jetën pas dëmtimeve nga kundërshtari në ring – VIDEO

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur gjatë një dueli në ring. Luis Quinones ishte një emër i ri në botën e boksit, i cili...

SPAK: Qeveria sa më parë të ekzekutojë pagat e sektorit të arsimit

Sindikata e Pavarur e Administratës së Kosovës është tejet e shqetësuar lidhur me mosekzekutimin e pagave për të punësuarit në arsim nga ana e...

Lajmet e Fundit