28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Kabashi: Autostrada Prizren-Tetovë, lehtëson jetën e banorëve në Lubinjë të Epërme

kabashi ne jeta e reKandidati i koalicionit AAK-LDD për kryetar të Prizrenit, Lulëzim Kabashi me bashkëpunëtorë të tij ka shpalosur programin qeverisës para qytetarëve të fshatit Lubinjë e Epërme.Fokusi kryesor i tij në këtë takim ishte zhvillimi i  blegtorisë dhe bimëve industriale mjekësore.

Kabashi, shprehu gatishmërinë e tij, se  gjatë mandatit të ardhshëm katërvjeçar, do të bashkëpunojë ngushtë me banorët e Lubinjes së Epërme në realizimin e kërkesave të tyre.

Një ndër priorietet kryesore ku banorët e fshatit Lubinjë e Epërme do të jenë përfitues të drejtëpërdrejtë, është ndërtimi i autostradës Prizren – Tetovë, projekt ky i porpozuar nga  Kabashi para katër vitesh. “Ky projekt tani është në tavolinat e Qeverisë së Kosovës, Shqipërisë, dhe të Maqedonisë. Ky project do të fillojë të ndërtohet pasi të përfundojë autostrada Prishtinë – Han i Elezit”, tha Kabashi.

Edhe eksperti i bujqësisë, Asim Thaçi, i cili njëherit është edhe kandidat për Asamble Komunale, elaboroi në detaje programin për blegtori që qeveria e ardhshme komunale e udhëhehqur nga  Kabashi dhe ekipi i tij qeverisës, do ta realizojë në këto treva.

Kabashi në fund të takimit u bëri apel qytetarëve të Lubinjes së Epërme të mos bien pre e premtimeve të rrejshme. Ai kërkoi që të votojnë numrin 62 .
Kryetari i Degës së AAK-së në Prizren, Fatmir Kastarti tha ndërkaq se koalicioni është I sigurtë në fitoren e 3 nëntorit.Koalicioni AAK-LDD platforëm zegjore e ka prezantuar edhe në lagjen “Jeta e Re”. Edhe në këtë takim, kandidati i koalicionit, Lulëzim Kabashi kërkoi nga banorët që të votojnë numrin 62. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Punime intensive për ndërtimin e tualeteve publike në Prizren

Punimet për ndërtimin e tualeteve publike përballë ndërtesës së Administratës Komunale në Prizren po vazhdojnë me intensitet të lartë. Ky projekt është pjesë e aktiviteteve...

Rahoveci mirëpret mërgimtarët, u ofron parkim pa pagesë në oborrin e Komunës

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka marrë vendim që parkimi i automjeteve të mërgimtarëve të lejohet edhe brenda oborrit të administratës komunale,...

Lajmet e Fundit