33.8 C
Prizren
E mërkurë, 19 Qershor, 2024

Kabashi: Do të punoj për një të ardhme më të mirë të të rinjve

Picture 215Forumi Rinor AAK-LDD, ka organizuar në lokalet e Cafe Barin “Porta” një mbrëmje rinore me këngëtarë, DJ dhe Karaoke, ku morën pjesë qindra të rinj, anëtarë dhe simpatizantë të AAK-së dhe LDD-së.

Me këtë rast, kandidati për kryetar të Prizrenit nga koalicioni AAK-LDD Lulzim Kabashi në këtë mbrëmje rinore para të rinjve tha se për postin e kryetarit të Prizrenit ka kandisura vetëm për t’ia siguruar të rinjve një jetë më të mirë.

“ Qëllimi pse unë kam kandiduar për kryetar të komunës jeni ju. Unë i kam vënë synim vetes që të jem kryetar i ardhshëm i komunës, për të siguruar të ardhmen tuaj, që ju të keni jetë më të mirë, më të sigurt,dhe mbi të gjitha të keni punë. Jam shumë i sigurt se kemi një rini më të mirën në botë, dhe ju jeni rinia më e shëndoshë dhe më intelegjentem, andaj e kemi besimin e plotë që atë energji pozitive që ju e posedoni, ne do ta orientojmë bashkë me një qeverisje të mirë për katër vitet e ardhshme “.

Të pranishmit në këtë mbrëmje rinore, u argëtuan me muzikë deri në orët e vona të natës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Shqipëria sonte debuton në Euro 2024

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll sonte (e shtunë) e fillon rrugëtimin në Kampionatin Evropian “Euro 2024”. Në “Signal Iduna Park” të Dortmundit, kuqezinjtë do të...

Një 45-vjeçare dyshohet se është vetëvrarë mëngjesin e sotëm në Prizren

Një ngjarje tragjike ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Prizren, ku një grua dyshohet se është vetëvrarë. Lajmin e ka konfirmuar për Telegrafin, Shaqir Bytyqi,...

Bregu i shpëtimit

Lajmet e Fundit