37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Kabashi: Do të punoj për një të ardhme më të mirë të të rinjve

Picture 215Forumi Rinor AAK-LDD, ka organizuar në lokalet e Cafe Barin “Porta” një mbrëmje rinore me këngëtarë, DJ dhe Karaoke, ku morën pjesë qindra të rinj, anëtarë dhe simpatizantë të AAK-së dhe LDD-së.

Me këtë rast, kandidati për kryetar të Prizrenit nga koalicioni AAK-LDD Lulzim Kabashi në këtë mbrëmje rinore para të rinjve tha se për postin e kryetarit të Prizrenit ka kandisura vetëm për t’ia siguruar të rinjve një jetë më të mirë.

“ Qëllimi pse unë kam kandiduar për kryetar të komunës jeni ju. Unë i kam vënë synim vetes që të jem kryetar i ardhshëm i komunës, për të siguruar të ardhmen tuaj, që ju të keni jetë më të mirë, më të sigurt,dhe mbi të gjitha të keni punë. Jam shumë i sigurt se kemi një rini më të mirën në botë, dhe ju jeni rinia më e shëndoshë dhe më intelegjentem, andaj e kemi besimin e plotë që atë energji pozitive që ju e posedoni, ne do ta orientojmë bashkë me një qeverisje të mirë për katër vitet e ardhshme “.

Të pranishmit në këtë mbrëmje rinore, u argëtuan me muzikë deri në orët e vona të natës./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Fituan 500 mijë euro në lotari 10 vjet më parë, tash iu kërkohet t’i kthejnë

Fituan 500 mijë euro në një lotari të Snaitech në vitin 2012, por tani Gjykata e Apelit të Firences ka urdhëruar kthimin e shumës. Fitorja...

Vrasja tek ‘Tranziti i ri’ në Prizren, dëshmitari thotë se ka qenë prezentë në momentin kur të akuzuarit e kanë goditur me thikë të...

Në Gjykatën Themelore në Prizren, të martën, është dëgjuar dëshmitari, Miran Halili, i cili tha se ka qenë prezent në momentin kur të akuzuarit...

Lajmet e Fundit