18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Kadri Kryeziu,”shfrytëzuesi” i partive politike

Kadri KryeziuKadri Kryeziu është gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës dhe në fushatën e fundit zgjedhore u pa në Prizren në një fushatë të PDK-së.

Para se të shihej në tubimet e fushatës së Partisë Demokratike të Kosovës, Kryeziu ka pasur aktivitet disa vjeçar në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës.

Ka qenë anëtar i kryesisë dhe madje zv.ministër i Tregtisë dhe Industrisë, në kohën kur Bujar Dugolli nga AAK ishte ministër.

Ka qenë në fakt në këtë parti që nga viti 2000 deri në vitin 2009. Ai ka shërbyer edhe në disa poste në Ministrinë e Ambientit në qeverisjen e AAK-së, 2004-2007.

Pas vendimit për masën e përkoheshme të suspendimit që Kushtetuesja mori në rastin e ankesës së PDK-së për seancën konstituive të 17 korrikut, u mor shumë nëpër gojë nëse Kushtetuesja dirixhohet politikisht nga ndonjë grup i caktuar politik. /Indeksonline/

Më Shumë

Romelu Lukaku do të kthehet te Chelsea këtë verë

Romelu Lukaku do të kthehet te Chelsea këtë verë, ka konfirmuar Giuseppe Marotta, drejtori menaxhues i Inter-it. Belgu u dërgua në huazim te ish-klubi i...

Të paktën 6000 fëmijë ukrainas gjenden në kampet ruse

Të paktën gjashtë mijë fëmijë ukrainas janë mbajtur në të paktën 43 kampe ruse në shtetin ukrainas, sipas një raporti amerikan. Studiuesit e Universitetit Yale...

Lajmet e Fundit