4.8 C
Prizren
E hënë, 22 Prill, 2024

Kadri Kryeziu,”shfrytëzuesi” i partive politike

Kadri KryeziuKadri Kryeziu është gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese të Kosovës dhe në fushatën e fundit zgjedhore u pa në Prizren në një fushatë të PDK-së.

Para se të shihej në tubimet e fushatës së Partisë Demokratike të Kosovës, Kryeziu ka pasur aktivitet disa vjeçar në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës.

Ka qenë anëtar i kryesisë dhe madje zv.ministër i Tregtisë dhe Industrisë, në kohën kur Bujar Dugolli nga AAK ishte ministër.

Ka qenë në fakt në këtë parti që nga viti 2000 deri në vitin 2009. Ai ka shërbyer edhe në disa poste në Ministrinë e Ambientit në qeverisjen e AAK-së, 2004-2007.

Pas vendimit për masën e përkoheshme të suspendimit që Kushtetuesja mori në rastin e ankesës së PDK-së për seancën konstituive të 17 korrikut, u mor shumë nëpër gojë nëse Kushtetuesja dirixhohet politikisht nga ndonjë grup i caktuar politik. /Indeksonline/

Më Shumë

Juventusi nis punën për transferimin e Zhegrovës

Juventusi në verë mund të nënshkruaj me yllin e Kosovës, Edon Zhegrova. “Zonja e Vjetër” rikthehet në Ligën e Kampionëve, prandaj do të investojë në...

Moti sot: Me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell

Moti sot parashihet të jetë me vranësira të shpeshta dhe intervale të shkurta me diell. Pritet që lokalisht të ketë ndonjë reshje të izoluar shiu,...

Lajmet e Fundit