19.8 C
Prizren
E premte, 12 Prill, 2024

“Kam me të pre”/ Babai tenton ta sulmojë me thikë vajzën e tij në Mushtisht

Një vajzë është kërcënuar nga babai i tij në Mushtisht të Suharekës.

Ende nuk dihen motivet.

Babai ka nxjerrë nga çorapet e tij një thikë me të cilën ka kërcënuar vajzën se do ta presë, duke iu vërsulur.

Policia gjatë kontrollit trupor, tek i moshuari kanë gjetur dhe konfiskuar thikën me të cilën dyshohet se kërcënoi të bijën. Ai më pas u arrestua dhe u shoqërua në stacion policor për intervistim.

Me urdhër të prokurorit, i moshuari është dërguar në mbajtje për 48 orë./Gazeta Sinjali

Më Shumë

Hovenier: Jemi partnerë me popullin e Kosovës për vizionin e Kushtetutës

Ambasadori i SHBA-ve në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, në 16-vjetorin e miratimit të Kushtetutës së Kosovës, deklaroi se SHBA-të janë krenare për mbështetjen ndaj popullit...

Plazhi nis herët, kosovarët “nuk e tradhtojnë” Shqipërinë

Edhe pse ende nuk ka nisur zyrtarisht këtë vit pritet që sezoni turistik në Shqipërië të jetë i mbarë. Si çdo vit shqiptarët e...

Lajmet e Fundit