17.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Vikendi me shi dhe rrufe

Instituti Hidrometerologjik ka njoftuar se gjatë vikendit parashihen kushte meteorologjike ndryshe nga ditët e kaluara, kjo si pasojë e rënies së presionit atmosferik dhe vranësirave konvektive të cilat parashihen të sjellin reshje të intensitetit të dobët deri mesatar.

Në shumë pjesë të territoreve të izoluara parashihet të ketë zbrazje elektrike. Reshjet parashihen të vijnë gjatë natës së premtes, për të vazhduar edhe gjatë vikendit në periudha të ndryshme kohore.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-31 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i perëndimit dhe veriperëndimit e lehtë dhe lokalisht e fortë.

Më Shumë

Rahovec: Një burrë sulmohet nga disa persona, bëhet për spital

Një person është sulmuar fizikisht të shtunën në Rahovec nga disa persona.   Viktima është në gjendje të rëndë dhe gjendet në spitalin rajonal të Gjakovës. Vëllai...

Shtyhet gjykimi për korrupsion ndaj zyrtarëve të Komunës së Prizrenit

Në Gjykatën Themelore në Prizren, me kërkesën e përfaqësuesit të Komunës së Prizrenit, avokatit Blerim Mazreku, i cili nuk i posedonte shkresat e lëndës,...

Lajmet e Fundit