18.8 C
Prizren
E diel, 26 Maj, 2024

Tentim vrasje në Malishevë

ArmaaaaTë dielën rreth orës 11:38 min, në Shtëpinë e Shëndetit në Malishevë ka ndodhur një tentim vrasje. Sipas hetimeve nga vendi i ngjarjes thuhet se përderisa një qytetar me mbiemër Jonuzaj ishte duke marrë infuzion dhe qëndronte i shtrirë në krevat është qëlluar me armë zjarri nga ish miku i tij me mbiemër Bytyqi.
Pas plagosjes, viktima është dërguar urgjentisht në QKUK në Prishtinë për trajtim dhe për fat mirë jeta e tij nuk është në rrezik thonë mjekët e pyetur nga policia.

Ndërkaq, pas kryerjes së aktit, i dyshuari është paraqitur në stacionin policor së bashku me armën e përdorur në rast.

Policia ka kryer procedurat hetimore në vendin e ngjarjes me ç’rast ka sekuestruar dy gëzhoja dhe dy predha të plumbave.

Pistoleta e përdorur në rast dyshohet të jetë “Ekol Special 99” e kalibrit 7.65 mm me numër serik EU 1341117.

Është informuar prokurori i shtetit i cili ka nënshkruar vendimin për masën e arrestit policor për të dyshuarin.

Më Shumë

Erdogan e nderon Halil Kastratin me “Çmimin e Mirësisë”

Presidenti i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan e ka nderuar me “Çmimin e Mirësisë”, drejtorin e Shoqatës bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, Halil Kastratin. Kjo u bë...

Rahovec: U raportua se posedon armë, i dyshuari e pranon fajin para policëve

Një person në Rahovec, të premten ka pranuar para policëve se posedon një armë të llojit AK-74, një karikator dhe 29 fishekë. Ai kështu veproi,...

Lajmet e Fundit