6.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Këmbësori goditet nga vetura në Xërxë të Rahovecit

Aksident shiritatNjë këmbësor është goditur nga  vetura në Xërxë të Rahovecit. Viktima ka pësuar lëndime trupore dhe është dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Gjakovës.

 “I dyshuari duke drejtuar veturën e tij, nga pakujdesia ka goditur këmbësorin, duke i shkaktuar lëndime trupore”, njofton Policia e Kosovës.

Me venim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Shtyhen ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka vendosur për shtyrjen e ndeshjeve gjysmëfinale të Kupës së Kosovës. Ky vendim vije pasi Presidentja e vendit tonë...

69 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

69 aksidente trafiku kanë ndodhur në 24 orët e fundit në vendin tonë. 27 nga këto aksidente janë me të lënduar, ndërkaq 42 me dëme...

Lajmet e Fundit