19.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Kërkohet shtrenjtimi i rrymës deri në 88%

KESCO ka dorëzuar në Zyrën e Rregullatorit të Energjisë, kërkesën për rritjen e çmimit të energjisë.

Sipas kërkesës, rritja parashihet deri në 88% për amvisëritë, dhe 70% për bizneset.

Kërkesa pritet të diskutohet brenda 20 ditësh pune nga ZRRE-ja./ rel

Më Shumë

Totaj pret në takim kryetarin e PRBK-së, Albert Kinolli

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, priti sot kryetarin e Partisë Rome të Bashkuar të Kosovës, Albert Kinolli, nënkryetarin e kësaj partie Rasim Krasniq dhe...

Kurti në Prizren: Qeveria do ta mbështesë komunitetin boshnjak

Kryeministri Albin Kurti dhe zëvendëskryeministrja për Çështje të Pakicave, Emilija Rexhepi kanë përuruar solemnisht Qendrën Kulturore Boshnjake në Prizren. Kryeministri Kurti falënderoi komunitetin boshnjak...

Kolona e pestë

Lajmet e Fundit