18.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Kurti takon organizatorët e Hardh Fest, ftohet për të qenë pjesëmarrës

Kryeministri Albin Kurti, ka pritur sot organizatorët e Hardh Fest, drejtorin e festivalit, Agron Sokoli dhe Brikena Gashi e Betim Zllanoga nga Këshilli Organizativ.

May be an image of 5 people, people sitting and indoor

Nën sloganin “Ca kokrra rrushi” këtë vit Hardh Fest do t’i dedikohet poetit të ndjerë, Xhevdet Bajraj, i cili përveçse nga Rahoveci, ka qenë pjesë e pandashme e këtij festivali, që përpos vjeljes së rrushit, përcillet me muzikë, art e poezi.

Organizatorët ftuan kryeministrin Kurti për të qenë pjesë e festivalit, i cili mbahet më 2, 3 dhe 4 shtator në vreshtat e Rahovecit.

May be an image of 2 people and indoor

“Kryeministri Kurti i falënderoi për ftesën, si dhe për punën e përkushtimin e tyre të palodhshëm në kultivimin e kulturës së rrushit. Ai theksoi mbështetjen e Qeverisë së Republikës së Kosovë për prodhuesit dhe prodhimet vendore”, njofton zyra e kryeministrit./ PrizrenPress.com

Më Shumë

Në rigjykimin e dytë, lirohet nga akuza për korrupsion ish-drejtori i Administratës në Prizren

Gjykata Themelore në Prizren, të martën, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj ish-drejtorit të Administratës në Prizren, Ilir Baldedaj, i akuzuar për veprën penale të...

Kurti: Dje u dëshmua se kë kemi përballë në veri|Video

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, me një fjalim të publikuar edhe me video në llogarinë e tij në Facebook, për situatën në veri ët...

Lajmet e Fundit