2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Klopp dëshiron një tjetër mesfushor nga Leipzig

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp dëshiron të transferojë në skuadrën e tij një tjetër mesfushor nga Leipzig. Në vitin 2018, anglezët morën Naby Keita-n për 60 milionë euro nga skuadra gjermane.

Emri i preferuar aktualisht i teknikut është Konrad Laimer. Austriaku 24-vjeçar i cili është në sezonin e pestë me Leipzig-un, që nga koha e mbërritjes nga Salzburg-u.

Mesfushori shikohet si zëvendësuesi i Georginio Wijnaldum, boshllëku i të cilit në “Anfield” nuk është mbushur ende edhe pse ai u largua në verën e kaluar.

Laimer është një nga lojtarët që kanë spikatur më shumë te Leipzig-u këtë sezon, së bashku me Dani Olmo-n dhe Christopher Nkunku-n.

Austriaku është aktivizuar në 36 ndeshje në të gjitha garat në sezonin aktual, teksa ka shënuar pesë gola dhe ka dhuruar gjashtë asiste.

Ai ka dhe një vit kontratë në “Red Bull Arena”. Sipas “Transfermarkt” kartoni i mesfushorit vlerësohet 26 milionë euro.

Megjithatë, nuk do të jetë i lehtë nënshkrimi i Laimer-it nga Liverpool-i. Sipas “Dario AS” pas lojtarit janë edhe Bayern Munich, Borussia Dortmund, Manchester United dhe Tottenham.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Tri raste të dhunës në rajonin e Prizrenit, arrestohen dy persona pasi rrahën prindërit e tyre

Një person është arrestuar në Dragash, pasi i njëjti e ka sulmuar fizikisht babain e tij. Sipas policisë, viktima ka pranuar tretman mjekësor, ndërsa me...

OJQ “ Profesionistët e Lirë për Kosovën” dhe Oda Afrikë -Ballkan, me marrëveshje bashkëpunimi

Organizata Joqeveritare “ Profesionistët e Lirë për Kosovën” kanë nënshkruar memorandum bashkëpunimi me Odën Tregtare Afrikë – Ballkan. Kryetari i OJQ-së “ Profesionistët e Lirë...

Lajmet e Fundit