23.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Në këtë vend ishte epiqendra e tërmetit

Dridhje të fuqishme të tokës janë ndjerë në Kosovë pak momente më parë.
Sipas raportimeve, lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në të gjithë Ballkanin, ndërsa epiqendra ka qenë në Bosnjë dhe Hercegovinë.
Sipas Qendrës Sizmiologjike Euromesdhetare, tërmeti ishte me magnitudë 6.0
Termet në Kosovë

 

Një termet i intensitetit të ulët është ndier sonte pas orës 23:00 në Kosovë.

Didhjet e tokws janë ndier në Prishtinë dhe qytete të tjera të Kosovë.

Ende nuk është bërë e ditur se ku është epiqendra e tërmetit.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

Më Shumë

Tottenham “mbyll” nënshkrimin me mbrojtësin e Udinese-s

Tottenham ka arritur akordin për transferimin e një tjetër lojtari. Bëhet fjalë për Destiny Udogie të Udinese-s. Megjithatë, ylli 19-vjeçar do të rikthehet përsëri në...

Vdes edhe i lënduari i dytë nga aksidenti rrugor në Zhur të Prizrenit

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka vdekur një person i cili ishte aksidentuar më 12 korrik në fshatin Zhur të Preizrenit dhe që...

Lajmet e Fundit