0.8 C
Prizren
E martë, 31 Janar, 2023

Koalicioni opozitar pranon kushtet e VV-së për privatizimin

ramushi, limaj  mustafaLëvizja “Vetëvendosje” pret që gjatë kësaj jave të marrë përgjigje formale nga koalicioni opozitar në lidhje me kërkesat e saj, si kusht për ta votuar Qeverinë, e cila ka propozuar për kryeministër liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj.

Kontestuese ka mbetur çështja e dialogut me Serbinë, derisa për privatizimin, zyrtarë të VV-së thonë se kanë hasur në mirëkuptim tek liderët e partive të tjera, shkruan Koha Ditore. E në rast se plotësohen kërkesat të cilat VV-ja i ka futur në kuadër të fazës së dytë, kjo parti nuk e ka përjas

Më Shumë

Ultimatumi i Ronaldo-s që çoi në distancimin nga Jorge Mendes

Ndarja mes Cristiano Ronaldo-s dhe Jorge Mendes është një temë që po flitet prej kohësh. Këtë e ka konfirmuar edhe gazeta “El Mundo” në...

I vjedhin tre kompjuterë – policia arreston katër të dyshuar në Malishevë

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur dje në Malishevë. Ankuesja femër kosovare ka raportuar se i janë vjedhur tre kompjuter me pajisje përcjellëse. Lidhur me rastin...

Lajmet e Fundit