18.8 C
Prizren
E premte, 14 Qershor, 2024

Koha dritëplotë

Sahit F. Osmani
Koha dritëplotë thellësive të errta shkreptin
komunikon me të robëruarit me zërin e dritës
u shtrinë dorën që të marrin çelsat e shpëtimit
të çlirohen nga thonjtë e lakmisë e të egoizmit
Dhe të kenë të drejtën e jetës kur ajo agon
të ndiejnë madhështinë e zgjimit njerëzor
aty, ku njëri-tjetrin e shohin me sytë e zemrës
aty, ku i japin dritë jetës edhe kur perëndon

Më Shumë

Konjufca: Lidhja e Prizrenit, njëra prej dy ngjarjeve më të rëndësishme të kombit tonë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, duke folur për rëndësinë historike të ngjarjes së Lidhjes së Prizrenit, tha se është njëra prej dy...

Kryetari i LDK-së në Prizren ngushëllon familjen e Metë Shatrit

Kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Prizren, Driton Selmanaj, ka shprehur ngushëllimet e tij të sinqerta familjes së veprimtarit dhe...

Lajmet e Fundit