4.8 C
Prizren
E diel, 27 Nëntor, 2022

“Kohë e vjedhur” e Ibrahim Kadriut botohet në Greqi

Në Greqi, këto ditë u botua libri poetik i shkrimtarit Ibrahim Kadriu, me titull “????????? ??????” (Kohë e vjedhur).

Librin e ka përkthyer Iliaz Bobaj, shkrimtar dhe përkthyes i njohur, i cili jeton dhe krijon në Greqi. Ai njëkohësisht ka bërë edhe përzgjedhjen.

Libri ka 144 faqe, shqip dhe greqisht dhe përcillet me shënime mbi autorin, ndërkaq redaktore e këtij vëllimi është Panajota Hristopullu Zalloni, kryetare e Lidhjes së Shkrimtarëve Grekë.

Botues është :Shoqata e Shqiptarëve “EMIGRANTI” Patra – Greqi.

Më Shumë

Katër raste të parave të falsifikuara brenda 24 orëve

Katër raste të falsifikimit të parave janë raportuar në Policinë e Kosovës gjatë 24 orëve të fundit.Në Fushë Kosovë një punëtor i bankës ka...

Shumica e kosovarëve, me gjendje të rëndë sociale

Dihet, të ardhurat e një familje dhe niveli i çmimeve të të gjitha produkteve dhe shërbimeve, e sidomos çmimet e produkteve elementare ushqimore dhe...

Lajmet e Fundit