16.8 C
Prizren
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Konfiskohet një armë në aheng familjarë në Landovicë

Armet ne dasemNjë armë e llojit “AK-47” është konfiskuar në një aheng familjarë në fshatin Landovicë të Prizrenit.

Siç  raporton Policia e Kosovës, konfiskimi është bërë pas njoftimit se në një aheng ka të shtëna me armë.

“Pas marrjes së informatës se në një aheng familjar ka pasur të shtëna me armë zjarri njësitet policore kanë shkuar në vendngjarje dhe nga i dyshuari mashkull K-Rom kanë konfiskuar armën AK-47 të cal.7.62 dhe një karikator pa fishekë”.Me urdhër të prokurorit, rasti ka kaluar në procedurë të rregullt./PrizrenPress.com/

Kurti paralajmëron Vuçiqin: Lufta kundër terrorit sponzoruar nga Serbia vazhdon, do përfundojë doemos me fitoren e Kosovës

Kryeministri i vendit, Albin Kurti e ka paralajmëruar Serbinë e Aleksandar Vuçiqit se lufta e krimit dhe terrorit të sponzorizuar nga Beogradi zyrtar, do...

Rexhepi: Lista Serbe ka qenë gjithherë e dirigjuar nga Vuçiqi

Zëvendëskryeministrja e Kosovës, Emilia Rexhepi, tha se sonte kishte shikuar adresimin e presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, në një media serbe dhe kishte vërejtur ndryshimin...

Lajmet e Fundit