8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Kosova i rikthehet stërvitjeve, përgatiten për sfidën ndaj Sllovenisë

Pas ndeshjes së djeshme ndaj Shqipërisë, Përfaqësuesja e Kosovës ka vazhduar sot ( e enjte) me stërvitje në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen e radhës kundër Sllovenisë, të cilën e zhvillon të dielën në Lubjanë në kuadër të Ligës së Kombeve.

Federata e Futbollit e Kosovës (FFK) ka njoftuar se ekipi përfaqësues i udhëhequr nga trajneri Muharrem Sahiti ka vazhduar sot me stërvitje pas humbjes së djeshme ndaj Shqipërisë.

Ekipi përfaqësueses stërvitjet po i zhvillon në Shijak, ndërsa lojtarët që kanë luajtur dje kanë bërë rigjenerim në plazhin e Durrësit.

“Pas ndeshjes së djeshme ndaj Shqipërisë, Përfaqësuesja e Kosovës ka vazhduar sot me stërvitje në kuadër të përgatitjeve për ndeshjen e radhës kundër Sllovenisë, të cilën e zhvillon të dielën në Lubjanë në kuadër të Ligës së Kombeve”.

“Në stërvitjen e sotme, e cila u zhvillua në Shijak, ishin të pranishëm 11 futbollistë, derisa pjesa tjetër që luajtën më shumë minuta në miqësoren e djeshme, kanë kryer rigjenerim në plazhin e Durrësit”.

“Gëzon fakti se të gjithë futbollistët janë në gjendje të mirë dhe nuk kanë lëndime”.

“Dardanët do të kryejnë edhe nesër një stërvitje, derisa të shtunën do të nisen për në Slloveni”, thuhet në njoftimin e FFK-së.

Më Shumë

Hoti: Të pezullohet përkohësisht akciza në naftë

Ish-kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, ka kërkuar të merren këto veprime që do e zbusin krizën në Kosovë.   “Për të ndihmuar qytetarët në përballje me...

Ofendoi dhe kërcënoi policët, arrestohet një person në Prizren

Një person ka ofenduar dhe kërcënuar policët në Prizren. Ai është arrestuar dhe dërguar në mbajtje. “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti fillimisht...

Lajmet e Fundit