13.8 C
E enjte, 28 Mars, 2024

Kosova mposhtet nga Spanja, pavarësisht paraqitjes së mirë

Kombëtarja e Spanjës ka shënuar fitore ndaj Kosovës me rezultat 2-0, në kuadër të kualifikimeve për botëror “Katari 2022”.

Golin e parë në ndeshje e ka shënuar Pablo Fornals në minutën e 14-të, ndërsa të dytin në minutën e 88-të, Ferran Torres.

Spanja gjendet në vendin e parë në grupin B, me 13 pikw, kurse Kosova në vendin e katërt me katër pikë.

Kosova kishte një paraqitje shumë të mirë me shumë raste për gola, por që nuk arriti t’i konkretizojë. /Klankosova.tv./

90’+3 Kosova mposhtet nga Spanja.

88? Ferran Torres e dyfishon epërsinë për Spanjën.

80? Zymer Bytyqi kishte një mundësi të artë, por nuk portieri i Spanjës e pret.

60? Kalon një orë lojë, Spanja me epërsi minimale ndaj Kosovës, dardanët me shumë raste për shënim, por nuk po arrijn që t’i konkretizojnë.

53‘ Vedat Muriqi me rast ideal, përballë portierit gjuan jashtë portës.

48? Tjetër mundësi për Rashican, prapë nuk arrin që të shënon.

46’ Fillon pjesa e dytë

45? Përfundon pjesa e parë me epërsinë e Spanjës, Pablo Fornals ishte golashënuesi, Kosova kishte shumë raste, por që nuk arriti t’i konkretizojë.

32? Spanja ka kaluar në epërsi, me anë të Pablo Fornals, pas një asistimi nga Alvaro Morata.

30? Kalojnë gjysmë ore, Kosova kishte disa mundësi të arta me Milot Rashican dhe Elbasan Rashanin, por që nuk arritën që t’i konkretizojnë, Spanja kishte një rast me Alvaro Moratan, por që portieri i Kosovës, Aro Muriq ishte në vend.

14’ Elbasan Rashani me një super goditje, por topi shkon jashtë portës.

10? Rast i 100 përqind për Milot Rashican, por në fund nuk arrin që ta mposht trajnerin.

1? Fillon ndeshja

20:44

Tifozët Dardanë i urojnë mirëseardhje ekipit të Spanjës në Republikën e Kosovës.

“Mirë se vini në Republikën e Kosovës”, transparenti i Dardanëve

243 drunj në nderim të 243 të vrarëve në Krushë të Madhe

Shpimi i tokës duket jo i lehtë. Megjithatë në të po vendoset një dru dekorativ. Në parkun para shkollës fillore “Bajram Curri” në Krushë të Madhe...

AAK merr iniciativë për shkarkimin e Qeverisë Kurti, përgatit mocion mosbesimi dhe Rezolutë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me rastin e 3 vjetori të Qeverisë Kurti, ka prezantuar një mocion të mosbesimit ndaj Qeverisë se Kosovës. shkruan...