9.9 C
Prizren
E martë, 19 Tetor, 2021

Kosova mposhtet nga Spanja, pavarësisht paraqitjes së mirë

Kombëtarja e Spanjës ka shënuar fitore ndaj Kosovës me rezultat 2-0, në kuadër të kualifikimeve për botëror “Katari 2022”.

Golin e parë në ndeshje e ka shënuar Pablo Fornals në minutën e 14-të, ndërsa të dytin në minutën e 88-të, Ferran Torres.

Spanja gjendet në vendin e parë në grupin B, me 13 pikw, kurse Kosova në vendin e katërt me katër pikë.

Kosova kishte një paraqitje shumë të mirë me shumë raste për gola, por që nuk arriti t’i konkretizojë. /Klankosova.tv./

90’+3 Kosova mposhtet nga Spanja.

88? Ferran Torres e dyfishon epërsinë për Spanjën.

80? Zymer Bytyqi kishte një mundësi të artë, por nuk portieri i Spanjës e pret.

60? Kalon një orë lojë, Spanja me epërsi minimale ndaj Kosovës, dardanët me shumë raste për shënim, por nuk po arrijn që t’i konkretizojnë.

53‘ Vedat Muriqi me rast ideal, përballë portierit gjuan jashtë portës.

48? Tjetër mundësi për Rashican, prapë nuk arrin që të shënon.

46’ Fillon pjesa e dytë

45? Përfundon pjesa e parë me epërsinë e Spanjës, Pablo Fornals ishte golashënuesi, Kosova kishte shumë raste, por që nuk arriti t’i konkretizojë.

32? Spanja ka kaluar në epërsi, me anë të Pablo Fornals, pas një asistimi nga Alvaro Morata.

30? Kalojnë gjysmë ore, Kosova kishte disa mundësi të arta me Milot Rashican dhe Elbasan Rashanin, por që nuk arritën që t’i konkretizojnë, Spanja kishte një rast me Alvaro Moratan, por që portieri i Kosovës, Aro Muriq ishte në vend.

14’ Elbasan Rashani me një super goditje, por topi shkon jashtë portës.

10? Rast i 100 përqind për Milot Rashican, por në fund nuk arrin që ta mposht trajnerin.

1? Fillon ndeshja

20:44

Tifozët Dardanë i urojnë mirëseardhje ekipit të Spanjës në Republikën e Kosovës.

“Mirë se vini në Republikën e Kosovës”, transparenti i Dardanëve

Më Shumë

Kurti thotë që do të fitojnë pa balotazh në Prizren

Lëvizja Vetëvendosje në tubimin përmbyllës të kësaj partie në Prizren ka shprehur besimin se kandidati i kësaj partie Mytaher Haskuka do të fitojë në...

Kë do ta përkrah LDK në Prizren, përgjigje interesante e Anton Qunit

Pas numërimit të mbi 98 përqind të votave në Prizren, Lidhja Vetëvendosje prin me 40.12 përqind ndërkaq pasohet nga Totaj me 31.29 përqind dhe...

Manchester City të gatshëm për shitjen e Sterling-ut

Drejtuesit e klubit të Manchester City-t, nuk e kanë ndërmend ta humbasin me kosoto zero futbollistin e tyre, Raheem Sterling. Futbollistit 26-vjeçar i skadon kontrata...

Arrestohet një mjek specialist i biokimisë në Prizren, dyshohet se falsifikoi testet për COVID

Një mjek specialist i biokimisë në Prizren është arrestuar të enjten nën dyshimin se në laboratorin e tij biokimik kishte lëshuar teste false për...

Lulzim Basha: Nuk pështyj mbi 16 vite bashkëpunimi me Sali Berishën

Lulzim Basha tha këtë të enjte se nuk pështynte mbi 16 vitet e bashkëpunimi dhe partneritetit me Sali Berishën. Komentet i bëri gjatë replikave që...

Erdogan i jep lamtumirën Merkelit pas 16 vjetësh

Angela Merkel, të shtunën e 16 shtatorit, ka bëri udhëtimin e saj të fundit nën petkun e Kancelares së Gjermanisë në Turqi. Bosfori pa...

Putini: Rusia është e gatshme të rrisë eksportin e gazit

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka thënë të mërkurën se Moska është “e gatshme” të rrisë eksportin e gazit, ndërkohë që disa vende në Evropë...

EXIT POLL-i nga UBO në RTV Dukagjini për Prizrenin: Haskuka e Totaj në balotazh

Qytetarët e Kosovës sot kanë votuar në zgjedhje lokale. Sipas EXIT POLL-it të realizuar nga RTV Dukagjini dhe kompania UBO-Consulting del që në Komunën e...

Pranon fajesinë njëri nga të akuzuarit për ushtrim ndikimi ndaj burrit të prokurores së Prizrenit

Në Departamentin Special të Gjykatës Themelore në Prishtinë është aprovuar marrëveshja e pranimit të fajësisë me Dardan Hoxhaj i akuzuar per veprën penale ushtrim...

Cassano zgjedhë 3 sulmuesit më të mirë: Topi i Artë? T’ia dorëzojmë Lewandowskit

Kur po i afrohemi çdo dite e më shumë natës finale të ndarjes së çmimit të “Topit të Artë”, po dëgjojmë mendime të ndryshme...

EXIT POLL i Baton Haxhiut: Tri komuna fitore pa balotazh, e katërta në pikëpyetje

Sipas “Exit Poll-it” të fundit të Albanian Post tri komuna të Kosovës shkojnë pa balotazh, ndërsa e katërta është në pikëpyetje. Pjesëmarrja e qytetarëve në...

Kur Balzaku… do të bëhej deputet!

“Journal des débats politiques et littéraires” ka botuar, të dielën e 19 marsit 1848, në faqen n°3, letrën e Honoré de Balzac në lidhje...

Vetëvendosje e bindur për fitoren e Mytaher Haskukës në Prizren

Lëvizja Vetëvendosje ka shprehur besimin e saj se Mytaher Haskuka do të fitojë edhe një mandat të ri në krye të Prizrenit. Në një konferencë...

Tyson Fury e shpërblen veten me një shtëpi luksoze në vlerë dy milionë euro, pas fitores ndaj Wilderit

Sipas raportimeve, Tyson Fury është kthyer në pronën e tij të re prej 1.7 milionë funtesh (dy milionë euro) me pamje nga Morecambe Bay...

Kaq vota mori kandidati i AAK-së që thoshte se lexon lektyra në kohë të lirë

Kandidat i AAK-së për Malishevë, Kastriot Berisha gjatë kësaj fushate zgjedhore ishte bërë i njohur me një deklaratë që kishte bërë në një debat...

Më shumë se 5 muaj nga ngritja e aktakuzës për mos deklarim të pasurisë, ende nuk dihet se kur do të mbahet shqyrtimi fillestar

Prokuroria Themelore në Prizren, më 28 prill 2021, ka ngritur aktakuzë ndaj të pandehurës C.Z asambliste në Asamblenë Komunale në Prizren, për veprën penale...

Lajmet e Fundit