-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

KQZ vendos të rinumërohen 51 vendvotime

KQZ-kosoveeKomisioni Qendror i Zgjedhjeve ka marr vendim që të rinumërohen 51 vendvotime. Në 38 kuti do të rinumërohen vetëm votat e kandidatëve derisa 13 kuti do të rinumërohen për subjekte.

Rinumërimi do të filloj sot nga ora 11:00. Enis Halimi kordinator i QNR-së tha se rinumërimi mund të përfundoj brenda ditës.

Po ashtu, KQZ është njoftuar me kërkesën e Vlora Çitakut për t’u dorëhequr nga posti i deputetes.

Më Shumë

Deputetja shqiptare në Kroaci reagon ndaj presidentit kroat lidhur me Kosovën

Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, ka reaguar pas deklaratave jo-diplomatike të presidentit kroat Zoran Millanoviq. Deputetja Ermina Lekaj Prljaskaj në një postim në Facebook,...

Prizren: Ofroi ryshfet, dënohet me gjashtë muaj burgim me kusht dhe 150 euro gjobë

 Gjykata Themelore në Prizren, të hënën, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarit Lazar Nikoliç, duke e dënuar me 6 muaj burgim me kusht...

Lajmet e Fundit