0.8 C
Prizren
E diel, 29 Janar, 2023

I bie pishman Vlora, nuk do të ulet në “karrigen” e deputetes

Vlora CitakuuIndeksonline mëson se ministrja në largim, Vlora Çitaku nuk do të ulet në “karrigen” e deputetes.

Ky vendim është lajmëruar në një mbledhje të KQZ-së por pa u precizuar emri i kësaj deputete.

Përfaqësuesi i PDK-së në KQZ-së, Betim Gjoshi ka konfirmuar se, deputetja në fjalë është larguar për shkak të angazhimit të saj profesional.

“Kërkesa e kandidates e cila ka fituar mandatin por ka hequr dorë nga kjo e drejtë e saj dhe kërkon që kur të bëhet certifikimi të zëvendësohet me kandidatë tjetër të radhës. Shkaku është angazhimi i saj profesional ku edhe ka dhënë arsyejt pse është bërë kjo”, ka thënë Gjoshi.

Ndryshe, Indeksonline para disa ditëve pati raportuar se Çitaku do të emërohet së shpejti ambasadore.

Më Shumë

Përvjetori i lindjes së Ismail Kadares

Më 28 janar të vitit 1936, 87 vjet më parë është lindur poeti dhe shkrimtari i shquar shqiptar, Ismail Kadare. Ai është lindur në...

Rita Ora konfirmon martesën me Taika Waititin: Po, jam martuar zyrtarisht

Rita Ora më në fund konfirmoi se është martuar me regjisorin Taika Waititi të premten, duke e përshkruar atë dasmën si ‘perfekte’ dhe ‘një...

Lajmet e Fundit