5.8 C
Prizren
E premte, 7 Tetor, 2022

Krasniqi: Mundësia për ndryshime, në duart e qytetarëve tanë

JakupKrasniqi10-29Kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMËS për Kosovën, Jakup Krasniqi, duke folur për 7-vjetorin e Pavarësisë së vendit, thotë se si akt i lartë politik dhe festë, është kënaqësi të jetohet.

“Sot është Dita e Pavarësisë së Kosovës! Shtatë vjetori i shtetit tonë. Si akt i lartë politik dhe festë, është kënaqësi të jetohet. Nëse Kosova nuk është në duart e duhura, kjo është një çështje tjetër e cila nuk duhet ngatërruar me aktin e shpalljes”, ka thënë Krasniqi për Indeksonline.

Sipas tij, mundësinë për të ndryshuar gjendjen në vendin tonë, e kanq qytetarët tanë.

“Mundësia për ta ndryshuar gjendjen është në duart e qytetarëve tanë”, theksoi Krasniqi.

Më Shumë

Historia magjepsëse e magjistares Circe

Circe është një figurë komplekse brenda mitologjisë greke. E frikshme dhe e dëshiruar në të njëjtën shkallë, Circe ishte perëndesha e magjisë, madje edhe...

Policia shqiptoi 2060 tiketa në trafik

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka shqiptuar 2060 gjoba në trafik për 24 orë. "Aksident trafiku  me të lënduar 17, aksident trafiku me dëme...

Lajmet e Fundit