3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Krasniqi: PDK, trampolinë e mashtruesve

Krasniqi-Jakup5-21Kryeparlamentari, Jakup Krasniqi, e konsideron vendim të drejtë ikjen e tij nga Partia Demokratike e Kosovës, për të cilën thotë se është uzurpuar nga njerëz mashtrues.

Krasniqi, njeriu i dytë në partinë më të re, “Nisma për Kosovën”, në intervistën dhënë “Zërit” thotë se po ikën nga partia e cila është shndërruar në trampolinë për interesa personale, kurse nuk i bie pishman kur kryeministri Thaçi e quan autokrat.

“Gjithçka që kam thënë e kam matur shtatë herë dhe e kam prerë një herë”, tha Krasniqi, sipas të cilit PDK-ja funksionon me logjikën e mashtruesve. “Shpeshherë aty thëllëzës ia ndërruan vetë me të turrecin”, thotë Krasniqi.

Sipas të cilit, nuk ka politikan në këtë parti që ka investuar më pa hile se ai

Më Shumë

Nëntë të lënduar nga shpërthimi i granatës në tregun e kafshëve në Prizren

Një granatë dore është hedhur pak çaste më parë në tregun e kafshëve në Prizren. Lajmin e ka konfirmuar për RTK-në, Shaqir Bytyqi, zëdhënës...

Kukësi përfshihet nga reshjet e borës, rrugët lehtësisht të kalueshme, disa fshatra pa energji elektike

Ulja e temperaturave ka sjellë reshje dëbore në qarkun e Kukësit, ku në zonat e thella malore trashësia shkon mbi 20 cm. Si pasojë disa...

Lajmet e Fundit