2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Krasniqi uron besimtarët Kurban Bajramin

Jakupkrasniqi10-6Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Jakup Krasniqi , uroi sot të gjithë besimtarët myslimanë të Republikës së Kosovës me rastin e festës së Kurban Bajramit.

“Le të jetë kjo festë edhe një rast për të shpalosur edhe më thellë ndjenjat e dashurisë, respektit, harmonisë, mirëkuptimit dhe vullnetit të qytetarëve tanë për të sjellë edhe më shumë lumturi, paqe dhe mbarësi në familjet tona. Në emrin tim dhe të Kuvendit: Gëzuar Festën e Kurban Bajramit”, theksohet në urimin e kryekuvendarit Krasniqi./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Tejkalimi i shpejtësisë/ 300 euro gjobë dhe 3 pikë negative për një shofer të Prizrenit

Policia në Prizren ka dënuar një shofer të veturës me gjobë në vlerë prej 300 euro. Po ashtu i janë hequr tri pikë të patentshoferit...

Vërmicë: Sekuestrohen rreth 270 kilogramë mish të pa përdorshëm

Policia e Kosovës ka sekuestruar 270 kilogramë mish në pikëkalimin kufitar Kosovë – Shqipëri nga dy shtetas shqiptarë. Sipas policisë, gjatë kontrollit në njërin automjet,...

Lajmet e Fundit