24.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Kabashi premton serra për fermerët falas

kabashi malesiKandidati i koalicionit  AAK-LDD,  për kryetar të Prizrenit, Lulëzim Kabashi është takuar me banorët e Malësisë së Vërrinit. Ai në këtë takim ka shpalosur planprogramin të tij qeverisës për mandatin e ardhshëm katër vjeçar.

Kabashi u fokusua kryesisht në sektorin e bujqësisë. Ai, premtoi se për fermerët prizrenas do të ofrojë serra falas, pika grumbulluese për ruajtjen e produkteve bujqësore (frigoriferë adekuat)dhe shtalla të vogla të fermave 3 – 5 krerë, pa kthim.

“Në kuadër të Drejtorisë së Bujqësisë, gjatë katër viteve të ardhshme, do ta ketë një zyrë, e cila do t’ju ndihmojë fermerëve, hartime të projekteve falas, në këtë sektor”.
Kabashi iu premtoi banorëve të këtij fshati se brenda katër viteve do t’i zgjidh të gjitha problemet dhe kërkesat e tyre./PrizrenPress.com/

80 vjet nga Lidhja e Dytë e Prizrenit

Sot janë bërë 80 vjet që nga mbledhja e Kuvendit në Prizren, i cili zgjati deri më 20 shtator dhe ku ishte vendosur për...

198 vite nga lindja e poliglotit, shkrimtarit dhe publicistit të Rilindjes Kombëtare Shqiptare, Pashko Vasës

Sot janë bërë 198 vite nga lindja e shkrimtarit, poetit, poliglotit dhe publicistit të Rilindjes Kombëtare Shqiptare, Pashko Vasës, shkruan KultPlus. Pashko Vasa u lind...

Lajmet e Fundit