19.8 C
Prizren
E shtunë, 1 Tetor, 2022

Latifi uron besimtarët mysliman për Kurban Bajramin

SmajlLatifi-rahovecKryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka uruar besimtarët mysliman për festën e Kurban Bajramit.  “Të nderuar qytetarë të komunës së Rahovecit të besimit islam, ju lutem të pranoni urimet e mia më të përzemërta për nder të festës së Kurban Bajramit. Kjo është dita e sakrificës dhe përkushtimit, solidaritetit e mirësisë, si dhe nxjerrjes në pah të vlerave më të mira njerëzore.

Në këtë ditë, ne kujtojmë me respekt të gjithë ata që u sakrifikuan për vendin dhe popullin tonë, kujtojmë të rënët e shumtë, të cilët qëndrojnë në themelet e shtetit, të lirisë dhe pavarësisë sonë.

Prandaj, në ditë të tilla duhet të ndjejmë familjet që janë në nevojë dhe fqinjët tanë që kanë nevojë për dorën e ndihmës. Mbi këto vlera duhet ndërtuar e tashmja dhe e ardhmja jonë, prandaj uroj që festën e Kurban Bajramit ta kaloni në harmoni e gëzim në familjet tuaja, me miqtë dhe të dashurit tuaj, me shpresë se e nesërmja do të jetë më e mirë”. /PrizrenPrerss.com/

Më Shumë

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, shënoi Ditën Ndërkombëtare të Boshnjakëve

Kryetari Shaqir Totaj, së bashku me pjesëtarë të komunitetit boshnjak dhe të Shoqërisë Kulturo-Artistike “Šarski Behar” në Prizren, shënuan sot 28 shtatorin – Ditën...

Një tym i errët u ngrit mbi Paris ndërsa një zjarr shpërtheu në “tregun më të madh të ushqimit të freskët në botë”

Një tym i errët u ngrit mbi Paris të dielën nga flakët e një magazine në një treg masiv prodhimesh që furnizon kryeqytetin francez...

Lajmet e Fundit