24.8 C
Prizren
E enjte, 21 Shtator, 2023

Kryeministri Kurti dhe ministri Çeku vizitojnë ‘Hardh Fest’

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe miistri i Kulturës, Hajrulla Çeku kanë vizituar sot festivalin e vjeljes së rrushit ‘HardhFest’ i cili po mbahet në qytetin e Rahovecit, përcjell KultPlus.

“Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti së bashku me Ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku qëndruan sot n’Konak, ku po vazhdon të mbahet #HardhFest .
Falënderojmë Ministrinë dhe Qeverinë për mbështetjen e dhënë edicionit të sivjetmë të festivalit.” , thuhet në postimin e faqes së festivalit në Facebook.

Ndërkaq, ‘HardhFest’ shënoi sivjet edicionin e 20. Me slloganin ‘Ca kokrra rrushi’, ky festival filloi më 2 shtator dhe përfundon sot./ KultPlus.com

Policia arreston katër persona në Suharekë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar katër persona të dyshuar për vjedhje të rëndë në Suharekë. Arrestimi i tyre është bërë pasi gjatë...

Dy persona plagosen me armë zjarri në Rahovec

Dy persona janë qëlluar me armë zjarri sot, në rrugën “Fahri Fazliu” në Rahovec.     Rastin  e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë për rajonin e Gjakovës,...

Lajmet e Fundit