14.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

Arrihet marrëveshja, Kushtrim Gashi mund të aktivizohet ndaj Ballkanit

Prishtina ka njoftuar se kanë arritur marrëveshje me klubin e Ballkanit, në mënyrë që Kushtrim Gashi të aktivizohet.

Një nga transferimet e Prishtinës në këtë verë ishte edhe mesfushori Kushtrim Gashi i transferuar nga Ballkani.

Në transferimin e Gashit nga Ballkani te Prishtina, ishte e përfshirë një klauzolë që ai mos të aktivizohet për Prishtinën ndaj Ballkanit, transmeton Klankosova.tv.

“Gjithsesi, me marrëveshje mirëkuptimi në mes Remzi Ejupit dhe presidentit të Ballkanit, Arsim Kabashi, i është mundësuar Gashit që të mund të aktivizohet në ndeshjen e sotme ndaj Ballkanit”, thuhet në njoftim.

E gjithë vëmendja e futbolldashësve të Kosovës të dielën (sonte) do të jetë në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, ku FC Prishtina e sfidon FC Ballkanin nga ora 20:00 në kuadër të xhiros së pestë të Superligës së Kosovës në futboll.

Më Shumë

Kurti për grevat: Sindikalistët e PAN-it kanë inat antiqeveritar

Albin Kurti ka votuar sot, me rastin e zgjedhjeve të brendshme të Lëvizjes Vetëvendosje. Pasi votoi, Kurti u deklarua për media, duke thënë se shpreson...

Çmimi i derivateve për 24 orët e fundit

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë publikoi dje çmimet tavan për derivatet e naftës. Çmimet maksimale janë si në vijim: 1.60 euro për Litër, për produktin...

Lajmet e Fundit