7.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shkurt, 2024

Prizren, shënohet Dita Botërore e Librit

Me performancë publike të leximit nga Sheshi i Lidhjes deri te Universiteti “Ukshin Hoti” në Prizren, u shënua 23 Prilli – Dita Botërore e Librit dhe të drejtave të autorit, raporton PrizrenPress

Me iniciativë të Rrjetit të Organizatave Rinore – Prizren, u mblodhën shumë të rinj e të reja në mesin e tyre dhe studentë të Universitetit “Ukshin Hoti” Prizren, të cilët i mobilizojë Parlamenti Studentor.

Organizatorët theksuan se qëllimi i kësaj performance është të rrisin vetëdijen për rëndësinë e leximit dhe të shpërndajnë kulturën e leximit në qytetin e Prizrenit.

Me këtë rast u shkëmbyen libra mes pjesëmarrësve dhe një numër i librave ju dhurua Bibliotekës së Hapur në Kampusin e Universitetit “Ukshin Hoti” Prizren. /PrizrenPress.com/

May be an image of 7 people, people standing, people sitting and outdoors

May be an image of 8 people, people sitting and outdoors

May be an image of 6 people and outdoors

Më Shumë

Policia e Kosovës shqipton 2314 gjoba në trafik në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës ka shqiptuar 2314 gjoba në trafik gjatë 24 orëve të fundit. Ndërkaq aksidente me të lënduar në këto 24 orë janë gjithsej...

Kurti: Buxheti i komunave sivjet është për 40% më i lartë se para 3 vitesh

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në takimin e gjashtë me kryetarët e komunave ka thënë se buxheti i komunave për vitin 2024 arrin 742...

Lajmet e Fundit