5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Kryetari i Rahovecit dhe ai i Mamushës thellojnë bashkëpunimin

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, së bashku me drejtorin e BPZHR-së në Rahovec, Berat Duraku, kanë pritur në takim kryetarin e Mamushës, Abdylhadi Krasniqi dhe drejtorin e bujqësisë të kësaj komune, Ruzhdi Mazreku.

Latifi ka treguar se në këtë takim është biseduar për gjendjen aktuale, ecurinë e punëve dhe vështirësitë me të cilat po ballafaqohen si komuna, si dhe për arritjet që kanë para vetes në projekte të ndryshme.

“Bashkërisht u pajtuam të thellojmë bashkëpunimin për projekte me interes për të dy komunat dhe për çështje të tjera të interesit të përbashkët”, ka thënë Latifi.

 

 

Më Shumë

Sot është ditëlindja e 78-të e ish-presidentit Rugova (FOTO)

Sot është përvjetori i 78-të i lindjes së ish-presidentit të Kosovës, Ibrahim Rugova. Ai u lind më 2 dhjetor të vitit 1944, në fshatin Cerrcë...

Bashkimi mposhtet përsëri, Prakuraitis ende pa fitore

Tashmë janë bërë katër ndeshje (2 në BIBL, 2 në Superligë), ndërsa trajneri i ri i Bashkimit Audrius Prakuraitis nuk ka shijuar fitoren me portokallezinjtë! Lituanezi...

Moti për sot

Lajmet e Fundit