23.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Kryetari i Rahovecit përkujton dëshmorët Gëzim Mullabazi, Samir Nurkasa, Xhafer Nurkasa dhe Xhevat Kasapi

Në 24-vjetorin e rënies, kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka përkujtuar dëshmorët Gëzim Mullabazi, Samir Nurkasa, Xhafer Nurkasa dhe Xhevat Kasapi.

Kryetari Latifi ka bërë me dije se në nderim të kujtimit dhe veprës atdhetare, Komuna e Rahovecit në bashkëpunim me OVL të UÇK-së, ka vendosur një pllakë përkujtimore në anën e djathtë të rrugës (te vendi i rënies) që çon te ‘Maja e Shkodranit’, e cila u shpalos në prani të familjarëve të dëshmorëve, bashkëluftëtarëve dhe miqve.

“S’do të ndalemi – do të regjistrojmë çdo dëshmi që na kujton dhimbjen krenare, trimërinë dhe lavdinë e atyre që ranë për liri. Asgjë nuk harrohet”, ka thënë Latifi.

Më Shumë

Kapen me marihuanë, arrestohen dy persona në Marash të Prizrenit

Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona në Marash të Prizrenit, pasi që gjatë kontrollit tek të njëjtit është gjetur dhe konfiskuar substancë e...

Tottenham nuk dorëzohet, përgatit një ofertë të re për Zaniolon

Antonio Conte kërkon me çdo kusht të ketë nën urdhërat e tij këtë sezon te Tottenham edhe yllin e Romës, Nicolo Zaniolo. Sipas Calcio MercatoWeb,...

Lajmet e Fundit