25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Kryeziu: Nuk e humba garën përballë Mujës, por Qeverisë së Kosovës

Eqrem KryeziuuKryetari i LDK-së në Prizren, Eqrem Kryeziu, ka mbledhur Kryesinë, për të analizuar humbjen e zgjedhjeve të fundit në këtë qytet.Ai bashkë me anëtarët e Kryesisë, kanë vlerësuar se LDK-ja i ka humbur zgjedhjet për shkak të garës së pabarabartë, që ka zhvilluar me PDK-në.  “Gara për kryetar të Komunës së Prizrenit ishte një garë e kandidatit të LDK-së me Qeverinë e Republikës së Kosovës, milionave të saj si dhe koalicioni i rivalit me të gjitha komunitetet që në Komunën e Prizrenit i kanë rreth 11 mijë vota, që në start”. Kryeziu ka falënderuar votuesit dhe aktivistët për angazhimin që kanë treguar gjatë zgjedhjeve.

Shumica e anëtarëve të Kryesisë ishin të pajtimit që gara zgjedhore ka qenë e pabarabartë.

Në këtë mbledhje është paraqitur edhe një kronologji e të gjitha aktiviteteve.
Kryesia e LDK-së në Prizren, po ashtu u pajtua në parim që të ketë një strukturim të strukturave të LDK-së nëpër nëndegët, ku gjatë këtij procesi ka çaluar aktiviteti.

“Dega e LDK-së vlerëson se dinamika e aktivitetit duhet të vazhdojë me intensitet të shtuar si në kryesinë e degës, ashtu edhe në kryesitë e nëndegëve për mobilizim të përbashkët në përgatitjet për zgjedhjet nacionale, që do të mbahen vitin e ardhshëm”/PrizrenPress.com/

Mbi 1 mijë e 800 gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

1 mijë e 856 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 25 aksidente me të...

Rritet vlera e kredive, bizneset kërkojnë ulje të normave të interesit

Vlera e kredive të tjera deri në gusht të këtij viti, ka shënuar rritje prej 8.3 për qind, krahasuar me periudhën e njëjtë të...

Lajmet e Fundit