19.8 C
Prizren
E martë, 30 Maj, 2023

Kryeziu: Pushteti i udhëhequr nga VV në Prizren ka degraduar

Drejtori Ekzekutiv i KDI-së, Ismet Kryeziu thotë se pushteti i VV-së në Prizren ka degraduar në krahasim me atë paraprak.

Ai thotë se shpesh i ka ardhur turp nga ajo që u është servirur qytetarëve në këto katër vjet. Kryeziu shton se Prizreni ka nevojë për vlera tjeta të qeverisjes.

Postimi i tij i plotë:

Ne Prizren, ne qeverisjen lokale perpos ndryshimit te njerzve, pushteti aktual i udhehequr nga VV-ja, ka degraduar krahasueshem me ate paraprak.

Shpesh here me vjen turp, nga ajo qe i eshte servuar qytetareve ne keto kater vite nga ky pushtet. Por, jo pse jam angazhuar per doreheqjen e Mujes dhe humbjen e PDK-se, sepse kishim nevoje per vlera tjera te qeverisjes.

Sot, Prizreni me shume se dje e shume me shume per neser ka nevoje per vlera tjera te qeverisjes.

Më Shumë

Vdes një person në Prizren, rrëzohet nga skelet ndërsa ishte duke punuar

Një person  ka humbur jetën tragjikisht gjatë ditës së sotme në Prizren. Lajmi është konfirmuar nga Policia e Kosovës, ku zëdhënësi i policisë për rajonin...

Manovronte me armë në rrjete sociale, arrestohet nga policia në Prizren

Policia e Kosovës njofton se në rajonin e Prizrenit ka arrestuar një burrë të dyshuar pasi që ishte parë në rrjete sociale duke manovruar...

Lajmet e Fundit