19.8 C
Prizren
E shtunë, 22 Qershor, 2024

Kryeziu, Thaçit: Mos u përzi në profesionin tim!

EqremKryeziu-ldkKandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziu, e ka porositur kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaçin, që të mos përzihet në profesionin e tij. Ai tha se batutat i përdorë për relakës, e jo për fyrje.

“Batutat i përdori për relaks dhe jo për fyrje siç po i marrin disa të tjerë. Kryeministri Thaçi nuk duhet të hyjë në profesionin tim”, tha Kryeziu në një emision në TV Prizren.  Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, dje e ka sulmuar me batuta kandidatin e LDK-së për kryetar të Prizrenit, Eqrem Kryeziun. Ai në vend të pseodenimit “Eqë”, Kryeziun e ka quajtur “Zeqë”.

Ndërkaq, Kryeziu tërthorazi ia ka kthyer batutën Thaçit, ndonëse nuk ia ka përmendur emrin. “Nuk dua t’ia kthej sonte edhe pse kam çka t’i them. Unë e di që shumë njerëz që kanë pozita në institucionet e Kosovës, kanë probleme me rrokje dhe gjuhën shipe, prandaj jam i lumtur që po hapen Universitetet nëpër qytetet e Kosovës. Është fatkeqësi e madhe mos me e njoft gjuhën tënde”, tha Kryeziu. /PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Digjet një veturë në autostradën Prishtinë-Prizren

Një veturë është djegur sot në orët e hershme të mëngjesit në autostradën Prishtinë-Prizren. Vetura është djegur rreth orës 02:40. Telegrafi ka kontaktuar me Policinë e...

ATK-ja kërkon nga TAXI-t që të pajisen me sistem fiskal

Administrata Tatimore e Kosovës njofton të gjithë tatimpaguesit të cilët zhvillojnë aktivitet të taksive, se janë të obliguar që të pajisen me Sistem Fiskal...

Lajmet e Fundit