23.8 C
Prizren
E martë, 9 Gusht, 2022

Kuçi: Mustafa po flet pa mbulesë

Kuci-hajredin5-30Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Hajredin Kuçi i është kundërpërgjigjur pretendimeve të liderit të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, i cili ka thënë të premten se do ta mund Hashim Thaçin në zgjedhjet e ardhshme lokale dhe në ato nacionale.

Në një deklaratë për “Epokën e re”, Kuçi ka thënë se i kupton ambiciet e çdo individi dhe lideri në politik, por, sipas tij, për këto ambicie kreu i LDK-së duhet të ketë mbulesë.

Ai ka deklaruar se PDK-ja do të punojë ta mbajë dhe ta rrisë besimin e qytetarëve ndaj vizionit të saj. “Është herët për fushatë zgjedhore. Qytetarët do të vendosin kur të vijë koha në zgjedhje se kush do të fitojë. Është e drejt legjitime ambicia e çdo individi apo lideri në politikë, por duhet pasur mbulesë për këto ambicie. Ne do të punojmë që ta mbajmë dhe rrisim besimin e qytetarëve për punën dhe vizionin tonë”, ka thënë Kuçi.

Më Shumë

Publikohet lista e studentëve që fituan bursë nga Komuna e Prizrenit

Drejtoria e Arsimit në Prizren sot ka publikuar listën e studentëve që kanë fituar bursën për vitin akademik 2021-2022. Bursë kanë fituar 87 studentë.     Kliko linkun https://kk.rks-gov.net/prizren/wp-content/uploads/sites/26/2022/08/Vendim-per-bursa.pdf?fbclid=IwAR1QZ0ru4xydkD4MAeg4Ys3q7nOTMhtH8QV4tlA1P_N15T8wPSrk-HWRbHU

‘DokuFest’ shpalos programin e edicionit të sivjetmë

Mbi 250 filma në tetë kategori garuese, do të shfaqen në edicionin e 21-të të Festivalit Ndërkombëtare të filmit Dokumentar dhe të Shkurtër “DokuFest”. Edicioni...

Moti sot dhe nesër

Lajmet e Fundit