30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Kuçi: Nëse neve nuk na jepet mandatari, i drejtohemi Kushtetueses

Kuci-hajredin5-30Hajredin Kuçi, nënkryetar i PDK-së ka thënë të mërkurën se do ta denoncojnë në Kushtetuese veprimin e mundshëm të presidentes Atifete Jahjaga për ta mandatuar jashtë PDK-së ndonjë kandidat për kryeministër.

Ai ka dhënë zotimin se ky subjekt politik do ta respektonte çfarëdo vendimi të Kushteteuses.

Po kështu, ai ka thënë se PDK-ja është e gatshme të shkohet në zgjedhje të reja të parakohshme, nëse dy herë radhazi dështon ta kalojë në Kuvend Qeverinë, transmeton koha.net.

Interpretimi që ai ka dhënë është se presidentja nuk ka të drejtë ta mandatojë kandidatin e mundshëm për kryeministër, të tri subjekteve në opozitë.

Më Shumë

Sot përurohet “Kalaja e UÇK-së” në fshatin Leskovec të Prizrenit

Sot, në orën 11:00, në Ditën e Çlirimit të Prizrenit, do të bëhet përurimi i “Kalasë së UÇK-së” në fshatin Leskovec. Kjo datë përkujton përvjetorin...

Arrestohet një person në Prizren, dyshohet për posedim të marihuanës

Është arrestuar një person në Prizren, pasi që gjatë kontrollit në trup i janë gjetur dhe konfiskuar si prova materiale: shtatë (7) foli paketim...

Lajmet e Fundit