15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Kurti e Vuçiqi sot i nisin takimet nga ora 09:00 me Borrellin e Lajçakun

Sot nga ora 09:00, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, do të kenë takime bilaterale me kryediplomatin e BE-së, Josep Borrell dhe emisarin special të BE-së për dialogun Kosovë – Serbi, Miroslav Lajçak.

Sipas agjendës së bërë publike nga BE-ja dje, pas takimeve bilaterale do të pasojë takimi i përbashkët Borrell, Lajçak, Kurti e Vuçiq.

Pas takimeve bilaterale e trelaterale do të ketë edhe një deklaratë për media nga Përfaqësuesi i Lartë i BE-së, Josep Borrell, i cili do të shpalosë detaje rreth takimit.

Kjo është hera e parë që Kurti e Vuçiqi takohen që prej 2 majit dhe i pari prej përshkallëzimit të situatës në veri të vendit.

 

Moti sot në ditën e parë të vjeshtës me temperatura deri në 32 gradë Celsius

Instituti hidrometeorologjik i kosovës ka njoftuar se sot në ditën e parë të vjeshtës parashihet mot me temperatura të larta. Sipas këtij instituti, temperaturat maksimalet...

“Persona të armatosur u futën në manastir”, Dioqeza e Prizrenit del me njoftim

Dioqeza Rashkë-Prizren ka lëshuar një reagim lidhur me vrasjen e pjesëtarit të Policisë së Kosovës dhe plagosjen e dy të tjerëve. Ata kanë kanë...

Lajmet e Fundit