7.8 C
Prizren
E mërkurë, 21 Shkurt, 2024

Kurti falënderon Lajçakun për angazhimin në dialog me njohjen reciproke në qendër

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka pritur sot në takim emisarin special të Bashimit Evropian për dialogun Kosovë–Serbi, Mirsolav Lajçak, i cili në më pak se 10 ditë ka ardhur dy herë në Prishtinë.

Siç bëhet e ditur në një kumtesë nga Zyra e Kryeministrit, Kurti ka falënderuar Lajçakun për angazhimin e tij në rrugën drejt normalizimit të plotë të marrëdhënieve mes Kosovës dhe Serbisë me njohjen reciproke në qendër, njofton Klankosova.tv.

Tutje bëhet e ditur se mbarëvajtja e procesit të dialogut, elementet e kornizës themelore të marrëveshjes, zbatimi i plotë dhe i shpejtë i udhërrëfyesit për energji dhe çështjet aktuale, ishin temat kryesore të diskutimit.

Më Shumë

“Në Malishevën urbane”, Limaj inspekton punimet në “Sheshin e Dëshmorëve” në Malishevë

Kryetari i Nismës Sociale Demokrate, Fatmir Limaj, ka inspektuar gjatë ditës së sotme punimet në “Sheshin e Dëshmorëve” në Malishevë. Kjo komunë udhëhiqet nga...

Kylian Mbappe ‘zyrtarizon’ largimin me parametra zero nga PSG

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Kylian Mbappe raportohet se ka informuar klubin se do të largohet nga “Parc des Princes” këtë verë. Vitet e fundit, e...

Lajmet e Fundit