28.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

Kurti ka deklaruar pasurinë, 119 euro para në bankë, banesat 650 mijë euro në emër të gruas

Agjencia për Parandalimin e Korrupsionit ka publikuar regjistrat e deklarimit të pasurisë.

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar pasurinë e tij personale si dhe atë që ka në pronësi bashkëshortja e tij.

Personalisht ai ka deklaruar se posedon 119 euro para të gatshme dhe ka përmendur 250 euro si shpenzime për qiranë.

Në formularë shihet se gruaja e tij ka në pronësi dy banesa, njëra në vlerë 650 mijë euro, tjera në vlerë 250 mijë sish.

Po ashtu shihet se gruaja e tij ka të deponuara para të gatshme prej 10 mijë euro në njërën nga bankat në Norvegji.

Më Shumë

Kaplohet nga zjarri një parcelë në Rahovec (FOTO)

Një parcelë në vendin e quajtur Hamoc të Rahovecit është përfshirë mbrëmë nga zjarri. Në fotot e siguruara nga “Rahoveci n’Fokus”, shihen flakët afër vreshtave...

Zjarr i madh në Sopijë të Suharekës, përfshihet edhe një trafo e rrymës

Është përfshirë nga zjarri një trafo e rrymës në fshatin Sopijë në Suharekë. “Rreth orës 16:45 në fshatin Sopijë përfshihet nga zjarri trafo e rrymës”,...

Lajmet e Fundit