14.8 C
Prizren
E enjte, 1 Qershor, 2023

Osmani deklaron pasurinë, ka 294 euro në bankë

Agjencia për Parandalimin e Korrupsionit ka publikuar regjistrat e deklarimit të pasurisë.

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, ka deklaruar pasurinë e saj si dhe të bashkëshortit.

Osmani ka deklaruar se para të gatshme ka 294 euro në bankë.

Ndërkohë në të ardhurat vjetore ka deklaruar 33 mijë euro e 32 euro, teksa në mëditje, udhëtim zyrtar 7 mijë e 678 euro.

Ndërsa bashkëshorti i saj ka deklaruar se përfiton 36 mijë e 966 euro nga thesari i Kosovës.

Ajo ka deklaruar se bashkëshorti i saj gjithashtu ka në pronësi shtëpi në vlerë prej 520 mijë eurove në Australi, të njëjtën e ka deklaruar për qira nga e cila përfiton 3 mijë e 320 euro. /Klankosova.tv.

Më Shumë

Liria dhe Ulpiana luajnë ndeshjen e barazhit të Ligës së Parë

Edicioni 2022/23 i Ligës së Parë të Kosovës ka përfunduar javën e kaluar, teksa sot (e shtunë) do të zhvillohet barazhi mes dy nënkampionëve...

Celine Dion anulon turneun botëror, shkak problemet shëndetësore

Këngëtarja 55-vjeçare anuloi edhe një herë turneun në Britaninë e Madhe dhe atë evropiane të premten mes luftës së saj me sindromën Stiff-person. “Ndërsa bota...

Moti sot me diell

Lajmet e Fundit